top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Team Žďár nad Sázavou

Pokud ano, stačí kliknout na tlačítko registrace on-line, jednoduše vyplnit a odeslat formulář, kterým nám dáě jasné znamení, že chceš být součástí a členem Royal Barberu . Abychom tě podpořili k vyplnění a k správnému kroku v před, dovolíme si rátké představení toho, kdo jsme a čeho můžeš být součástí.

Royal Barber & Shop je vlajková loď společnosti Barber Company, která má ve svém portfoliu úspěšné projekty z oblasti barberingu, a to jedinou českou holičskou soutěž BarberBattle, která je držitelem postupu na mistroství Evropy. Také akreditovanou barber školu Barber School, která má vlastní holičské výcvikové centrum, a také je podpořena knihou pro holiče Základy Barberingu. Barber Company je také redakční společností vydávající časopis Barber Magazín s exkluzivitami ze světa barberingu. Jako novinku ve svém portfoliu má společnost Barber Company událost Barber Camp, tedy 4 denní tábor pro holiče na krásné Vranovské přehradě. Toho všeho můžeš být součástí a tvořit kreativní zajímavé barber projekty.

Na úvod bychom si dovolili jeden citát: "bez usilovné pracovitosti není ani talentů ani géniů". Pokud jsi pracovitý, spolehlivý, komunikativní a chceš být součástí největší sítě barbershopů v ČR, pak hledáme do našeho týmu právě Tebe! Můžeme Ti nabídnout pravidelné vzdělávání, super kolektiv, dobré ohodnocení, kariérní růst atd. Proto neváhej a dej nám o sobě vědět pomocí vyplněného formuláře.

Těšíme se na Tebe!

What is your interest?

Team recruitment

Grant program

Career advancement

Evaluation of barbers

Benefit program

Current cities where we are looking for a barber for the team
- Svitavy 
- Kutna Hora
- Cologne

Personnel

Robert Kellner

Personnel

Robert Kellner

Contact the HR specialist

Tel: +420 778 011 123

Email: info@royalbarber.cz

Contact the HR specialist

Tel: +420 778 011 123

Email: info@royalbarber.cz

boby-semkiv.png
Bob.png

Grant program

Do you want to become a barber and work on your career with us at the Royal Barber & Shop, but you are not a trained barber and you have never held scissors in your hand? Don't have enough money to change that and invest in a barber shop? We have a solution for you! Fill out and submit the online form. You will thus become one of the applicants for the Royal subsidy program. The subsidy program will make you a barber of everything. The program includes:

  • A three-month accredited retraining course at a partner Barber School

  • Basic equipment for barbers

  • Possibility of daily practice during the course

  • Royal start training

  • The book Basic Knowledge of Barbering

  • Intensive preparation for future work at Royal Barber & Shop

  • Non-stop advice via mobile application

The subsidy program does not have to be approved by everyone, it depends on the potential and permanent residence of the applicant. An applicant for a grant program living in a city of planned or current expansion is very likely to comply with his application.

Benefit program

The Royal Barber & Shop barber benefit program provided by our partners are financially very advantageous service packages to which everyone from the Advancet barber position is entitled.

1. Multi Sport - Discounted discount card for leisure activities.

2. T-Mobil - A very financially advantageous flat rate with an unlimited tariff

3. GoldenGate - Investment commodity account, the possibility of saving in precious metals zalto, silver.

Partner benefits

Partner benefits from our parent company BarberCompany, which has in its portfolio various companies from the field, organizing events, sales and training for barbers.

1. Barber Battle - Free entry fee for any competition.

2. Barber School - Regular year-round training in the education center free of charge.

images_edited.png
TMobile_edited.png
bottom of page